עמוד הבית בלוג 3 סיבות לנזילה באמבטיה
3 סיבות לנזילה באמבטיה
שתף
14 פבר 2022

כמעט כולנו מכירים את התחושה המבאסת שמגיעה כאשר מוצאים נזילה באמבטיה. נזילות באמבטיה הן נזילות בעיתיות יותר לזיהוי בהשוואה לנזילות אחרות בין השאר מכיוון שבחדר האמבטיה ישנה קרמיקה שמסתירה את סימני הנזילה ומקשה עלינו לזהות את הרטיבות.

כאשר מזהים נזילה באמבטיה יש להזמין אינסטלטור מוסמך, מקצועי ומנוסה באופן מיידי. האינסטלטור יעזר בציוד מקצועי ייחודי ויאתר מהיכן מגיעה הנזילה. לאחר מכן, יסיר את אריח הקרמיקה שנמצא במיקום של הנזילה ויטפל בה. 

חשוב לטפל בנזילה בהקדם ולא להניח לה לגדול ולהתפשט וכך למנוע עובש וקילופים בקיר שיפריעו למראה האסתטי של הבית שלכם ועלולים להזיק לבריאות שלכם. כמו כן, אם לא תטפלו בנזילה באופן מיידי, חשבון המים שלכם יגדל ויתפח מאחר שמים רבים יברחו באופן קבוע מהצינור שהתפוצץ.

אבל רגע לפני שאתם ממהרים להזמין אינסטלטור ולטפל בנזילה, חשוב להבין מה הוביל להופעתה. במאמר זה נסביר לכם על 3 סיבות נפוצות שעלולות לגרום לנזילה בחדר האמבטיה.

התפוצצות צינורות פנימיים

בכל בית ודירה ישנה צנרת שמובילה מים לכל הברזים בבית, לאסלה, למכונת הכביסה ולאמבטיה. בבתים ושכונות ישנות, שהצנרת שלהם קיימת כבר שנים רבות, קיימת סכנה של התפוצצות צינורות פנימיים. הפיצוץ של הצינורות עלול לגרום לרטיבות שתתפשט ותחלחל במעלה הקיר. חשוב לטפל ברטיבות כזו בהקדם לפני שהיא גדלה ומתפשט וטרם הופעת עובש. הזמינו אינסטלטור מקצועי ואמין שטיפל בעבר במקרים דומים למקרה שלכם וטפלו בנזילה באופן מיידי.

נזילה מברז האמבטיה

קיימים מקרים רבים בהם נזילה באמבטיה מתעוררת בעקבות ברז דולף. להלן מספר סיבות נפוצות שעלולות לגרום לדליפה של ברז האמבטיה וכך לעורר נזילה באמבטיה:

  • עם הזמן, חלקי הברז השונים מתחילים להתבלות ולאבד את האפקטיביות שלהם. הואיל וכך, ברזים אשר השתמשו בהם זמן רב נוטים להישחק ולעורר דליפות. 
  • דליפה מברז עשויה להתעורר בעקבות הברגה או התקנה רשלנית של ראש הברז.
  • סגירת הברז בצורה חזקה יתר על המידה עלולה להוביל לדליפה.

נזילה מהשכנים

בדירות שנמצאות בבניינים בעלי מספר קומות, נזילות עשויות להתעורר בעקבות התפוצצות של צינור מתחת לריצוף של השכן. לפיכך, אם אתם מזהים רטיבות בתקרה של חדר האמבטיה שלכם או בכל חדר אחר, מומלץ לשוחח עם השכן ולבדוק האם מקור הנזילה הוא מהשטח שלו. בקשו מהשכן לטפל ברטיבות בהקדם ולמנוע הופעת עובש שעלול לסכן את בריאותכם ולפגוע במערכת החיסונית שלכם.

 

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ