עמוד הבית איתור נזילות מים

איתור נזילות מים

  • אינסטלטור מוסמך זמין 24 שעות
  • שירות מהיר 20 דקות
  • מומלצים

ברגע שמצליחים לאתר את הנזילות בזמן, יהיה מאוד פשוט להתמודד איתם. במקרה שבו מאתרים את הנזילות באיחור, ההתמודדות הופכת להיות קשה ומסובכת. זוהי הסיבה שבגללה איתור נזילות מים זה לא דבר שתוכלו להקל ראש לגביו. יהיה עליכם לוודא כי אתם מאתרים את הנזילה בזמן הנכון ובצורה הנכונה.

בדיקת נזילות מים יכולה להיעשות על ידי אינסטלטור, אך ישנה אפשרות לעשות זאת גם לגמרי לבד. כמובן יהיה עליכם להכיר כל מיני שיטות שונות שיאפשרו לכם לאתר את הנזילה הבאה.

ברגע שתהיו עם האצבע על הדופק, יהיה לכם קל למנוע מהנזילה הבאה לצאת מכלל השליטה.

מוכנים? זה הזמן שלכם להכיר את כל הסודות השונים שקשורים לאיתור נזילות בבית או בעסק. אחרי שתקראו את המאמר הבא תוכלו להיות מוכנים לאתר את הנזילה הבאה שעשויה להופיע ממש בקרוב. הרי אף אחד לא באמת יודע מתי יצא לו להתמודד עם נזילות טורדניות בכל מקום שהוא.

כמה עולה לבצע איתור נזילה בצנרת?

ישנם מרכיבים רבים שמשפיעים על המחיר שתשלמו על איתור נזילות מים. המחיר של איתור נזילה בצנרת מושפע מהניסיון של האינסטלטור ומהציוד שבו הוא משתמש.

השאיפה שלכם תהיה להזמין איש מקצוע מנוסה שיגרום לכם להפסיק לחשוש מהנזילה הבאה. עם זאת לא תרצו לשלם מחיר מופקע על גילוי נזילות מים, גם אם תרצו לעשות זאת באופן מקצועי.

מה המחיר של איתור נזילות מים? המחיר הממוצע לאיתור נזילות בצנרת מתחיל מ-1500 ₪ ויכול להגיע גם עד 2000 ₪. המחיר נקבע בין היתר גם בהתאם למורכבות האיתור שמשפיע על המחיר שתשלמו.

מומלץ לבחון מספר הצעות מחיר שונות כדי שתוכלו לקבל מחיר משתלם שתוכלו לעמוד בו. תזכרו כי איתור נזילות במצלמה טרמית ימנע מכם נזק רב שיביא להוצאות נוספות.

מדוע חשוב לאתר נזילות מים בהקדם?

כל איש מקצוע שתשאלו אותו יסביר לכם עד כמה חשוב לאתר את הנזילות בטיימינג הנכון. לא תרצו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מבצעים איתור נזילות מים באיחור. גם נזילה קטנה יכולה להביא איתה הרס משמעותי, כזה שלא באמת צפיתם אותו.

חשוב לאתר נזילות בהקדם על מנת שיהיה יותר פשוט להתמודד איתן. הרי כל נזילה שתאתרו אותה בשלב מתקדם תדרוש מכם תיקון קצת יותר מאומץ. בשונה מנזילות שתתפסו אותן בזמן, כאלה שתוכלו לתקן אותן תוך זמן קצר – ולחזור לשגרה.

מלבד העניין הזה, כל עוד הנזילה קיימת היא מסבה נזק לצנרת במבנה ולתשתיות הקיימות ויכולה לגרום לרטיבות שתתפתח לבעיה חמורה יותר. איתור נזילה בצנרת תאפשר לכם למנוע ממנה להביא נזק משמעותי לכן חשוב לאבחן נזקי נזילות ורטיבות. הרי בסוף אחרי שתסיימו להתמודד על הנזילה עצמה, יהיה עליכם להתמודד עם הנזק שהיא הסבה לדירה או לעסק.

איך אפשר לאתר נזילות באופן עצמאי?

גם אם יש אינסטלטור בקרבתך זה לא אומר שתמיד יהיה עלייך לפנות אליו. הפנייה לאינסטלטור צריכה להיעשות כאשר אתם סבורים שישנה נזילה מאחורי אחד הקירות. העבודה של האינסטלטור תהיה לנסות לתקן את הנזילה, ולהחזיר את המצב לקדמותו.

האחריות שמוטלת עליכם היא אחריות גדולה שנועדה לתפוס את הנזילה בזמן. ישנם כל מיני סימנים שונים שאמורים להתריע על כך שישנה נזילה מאחורי אחד הקירות. איתור נזילות מים באופן עצמאי אפשרי על ידי בחינת הפרמטרים האלה. בדיקה אחת קטנה יכולה למנוע נזק רב למבנה עצמו ולתשתית כולה.

בחלק מהמקרים לא תוכלו למצוא את מקור הנזילה בעצמכם ותצטרכו להזמין אינסטלטור מומחה שיבצע גילוי נזילות מים סמויות עם מכשירים מיוחדים שיכולים לראות אם קיימות נזילות בצנרת בתוך הקירות, התקרה או הרצפה של הבית.

תעקבו אחרי חשבון המים

רוצים לאתר נזילות בצורה אפקטיבית? גילוי נזילות מים יכול להתבצע על ידי מעקב אחר חשבון המים. אם אתם מבחינים כי חשבון המים גדל בצורה משמעותית ללא כל הצדקה, ככל הנראה שישנה נזילה.

בשונה מחשבון החשמל, חשבון המים הוא חשבון יחסית סטטי כזה שלא משתנה עם הזמן. לכן כל שינוי משמעותי בו אמור מיד להדליק לכם את הנורות האדומות.

קיימים כל מיני גורמים לנזילה בשירותים או באמבטיה אבל את תוצאות הנזילה ניתן לראות בחשבון המים.

שימו לב לסימני רטיבות על הקיר

הבחנתם בכל מיני סימנים שחורים על הקירות? הסימנים השחורים לרוב הם סימני רטיבות. איתור נזילות מים על ידי סימני רטיבות הוא ככל הנראה הדבר הכי מוכר.

עם זאת יש כאלה שנוטים להתעלם מסימני הרטיבות, דבר שעלול להביא נזק רב. מיד עם גילוי סימני הרטיבות יהיה עליכם להזעיק אינסטלטור מנוסה.

ריחות עובש לא מוסברים

פתאום התחילו לצוץ להם כל מיני ריחות לא מוסברים של עובש? אם אתם מנקים את הבית בעקביות, גם ריח של עובש הוא סימן להימצאות נזילה.

איתור נזילה בצנרת יכול להיעשות גם על סמך ריחות לא מוסברים. אם אתם מבחינים בריח לא נעים, ככל הנראה שיש סיבה שבגללה הוא מופיע. תנסו לבחון את הסיבה, אל תשללו את האפשרות של נזילה נסתרת.

לחץ מים נמוך מבדרך כלל

פתחת את הברז וגיליתם כי לחץ המים ירד באופן דרסטי? גם הסימן הזה יכול להעיד כי ישנה נזילה שדורשת מענה.

אתם בוודאי יודעים כי ברגע שפותחים שני ברזים בבית, לחץ המים יורד בכל אחד מהם. באותה מידה גם כאשר ישנה נזילה באחד מהצינורות בבית, לחץ המים בברזים השונים ירד בהתאם.

במקרה כזה לא תצטרכו מכשיר לאיתור נזילות על מנת לאתר את הנזילה.

למה צריך להזמין אינסטלטור לאיתור נזילות?

זה נכון שאתם יכולים לאתר לבד את הנזילה, עם זמן תמיד טוב להזמין אינסטלטור לבדיקה מעמיקה. ראשית אינסטלטור יכול להפוך את החששות שלכם לעובדה מוגמרת. עם מכשיר לאיתור נזילות הוא יוכל לקבל חותמת סופית לכך שישנה נזילה שחובה לטפל בה.

מעבר לכך, אם תזמין אינסטלטור בקרבתך הוא יוכל גם לטפל בנזילה עצמה. זה לא מספיק לדעת שיש נזילה, צריך גם לתקן אותה במהירות.

אתם בעצמכם לא תוכלו לתקן את הנזילה, אם למשל התפצוץ צינור בבית – לכם אין את הידע לעשות זאת ותזדקקו לאינסטלטור לתיקון הפיצוץ בצנרת. אינסטלטור מיומן יאבחן את הנזילה, וגם יתקן אותה בצורה מהירה ויסודית.

מיתוסים שחובה לנפץ על איתור נזילות מים

  1. איתור נזילות מים מחייב להרוס את כל הבית – בעבר על מנת לאתר את הנזילה היה צורך לשבור את הקירות כדי למצוא את מקור הנזילה. כיום איתור נזילות במצלמה טרמית מאפשר לאינסטלטור לבצע את האיתור ואת התיקון ללא הרס בכלל.
  2. כדאי להשאיר את הנזילה שתסתדר מעצמה – נזילות בקירות הבית לא מסתדרות מעצמן, לא משנה איך תסתכלו על הדברים. הנזילה תישאר כמו שהיא במקרה הטוב, במקרה הרע היא תחמיר עם הזמן. לכן חובה לטפל בנזילות בהקדם ולא להשאיר אותן כפי שהן.
  3. אפשר לתקן את הנזילה לגמרי לבד – זה כמובן מיתוס מכיוון שאיתור נזילות זה לא כמו תיקון הנזילה. על מנת שתוכלו לתקן את הנזילה יהיה עליכם להגיע עם ידע רב. לכן מוטב כי את המשימה הזאת אתם תפקידו בידיים של אינסטלטור מנוסה.

אינסטלטור מומלץ לאיתור נזילות

מחפש אינסטלטור בקרבתך שיאתר את הנזילה ויתקן אותה? הגעתם למקום הנכון. אצלנו תוכלו למצוא אינסטלטורים מנוסים שישמחו לתקן את הנזילה שמטרידה אתכם ומגוון שירותי אינסטלציה נוספים.

הצוות שלנו מגיע במהירות לכל קריאה, ויספק את התיקון תוך זמן קצר. אחרי שנבצע את העבודה גם תקבלו אחריות מלאה על התוצאה הסופית. חוששים שיש לכם נזילה בבית או בעסק? זה הזמן לחייג אלינו: 072-3313132.

מאמרים בנושא
אינסטלטור לכל הארץ
phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ