עמוד הבית פתיחת סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב

 • אינסטלטור מוסמך זמין 24 שעות
 • שירות מהיר 20 דקות
 • באישור של "ממליצים"

סתימות הביוב מטרידות אתכם פעם אחר פעם? המים באסלה עולים על גדותיהם כל פעם מחדש?

ככל הנראה קיימת סתימה שאתם מוכרחים לשחרר אותה. סתימות ביוב הן דבר שכיח, סיטואציה שעשויה להתרחש כל פעם מחדש. פתיחת סתימות ביוב מקצועית היא הדרך שלכם למנוע את הסתימה הבאה.

ריכזנו לכם תחת קורת גג אחת את כל מה שאתם צריכים לדעת על סתימות ביוב. כי בסוף המידע שתקבלו הוא זה שאמור להביא אתכם לעשות את ההחלטות הנכונות.

הרי כל החלטה שתעשו אמורה לקדם אתכם עוד צעד אל עבר שחרור הסתימה שמטרידה אתכם. כמו שאתם מבינים לעצמכם חוסר הנוחות הוא גדול ממה שדמיינתם.

אם זאת חשוב להזכיר כי כל טעות קטנה עלולה להרחיק אתכם מפתרון הבעיה. לא רק שהסתימה לא תשתחרר, היא עשויה להביא איתה נזק שיהיה לכם קשה מאוד להתמודד איתו.

מהסיבות האלה אנו מציעים לכם להגיע מוכנים להתמודדות עם סתימות בביוב. 

כמה עולה לפתוח סתימת שורשים בביוב?

כאשר אתם מזמינים שירות פתיחת סתימת שורשים בביוב יהיה עליכם להכיר את העלויות. העלויות משתנות בין האינסטלטורים השונים, ובין הסיבות השונות להיווצרות סתימות ביוב. כל סתימה היא עניין אחר בפני עצמו, ולכן המחיר משתנה בהתאם לאופי העבודה. כאשר האינסטלטור יגיע למקום הוא יוכל לספק לכם הצעת מחיר רלוונטית.

העלות של פתיחת סתימות ביוב נעה בין 300 ₪ עד 600 ₪ ברוב המקרים. אך כמובן שתמיד יהיו מקרים שהמחיר שלהם יהיה יוצא מן הכלל.

מדוע נוצרות סתימות בביוב?

יכולות להיות סיבות רבות להיווצרות סתימות במערכת הביוב. חלק מהגורמים קשורים אליכם באופן כזה או אחר, אך חלק מהגורמים לא יהיו קשורים אליכם. עם זאת יהיה עליכם להכיר את כל הגורמים שעלולים להביא לסתימה במערכת הביוב. ברגע שתבינו ממה נובעת הסתימה במערכת הביוב יהיה לכם קל יותר לפתור אותה לצמיתות.

 • רוב סתימות הביוב נוצרות בגלל חדירת צמחים ושורשי עצים אל תוך מערכת הניקוז. אותם גורמים לא רצויים נתקעים בתוך מערכת הניקוז, כתוצאה מכך הם יוצרים סתימה. על מנת לשחרר את הסתימה יהיה צורך להוציא את אותם גורמים שחדרו אל תוך מערכת הניקוז.
 • בישראל, לא מעט מסתימות הביוב נוצרות בגלל החום הכבד. עם זאת רוב מערכות הניקוז הן כאלה שיצרו אותן בהתאם למזג האוויר הישראלי. אך במקרה שישנו חום קיצוני או קור עז הצנרת עלולה להישחק. עם זאת עלולות להיווצר סתימות כתוצאה מהשינויים השונים במערכת הניקוז.
 • לא רק שורשי עצים וצמחים עלולים לחדור אל תוך מערכת הביוב. שימוש לא אחראי, תוך השלכת מגבונים ומוצרי היגיינה עלולים להביא לסתימות במערכת הביוב. בדומה לגורמים לא רצויים אחרים, גם החומרים האלה שתשליכו בעצמכם וגורמים לפעמים לסתימה באסלה עלולים להביא לסתימה במערכת הביוב.
 • עם הזמן, באופן טבעי מערכת הביוב כולה נשחקת בגלל שלל סיבות שונות. כתוצאה מכך עלולות להיווצר סתימות כרוניות שתתקשו מאוד להתמודד איתן. זוהי הסיבה שבגללה בכל כמה שנים ישנה חובה להחליף את מערכת הניקוז הישנה במערכת ניקוז חדשה. 

איך לפתוח סתימה בביוב?

כאשר מדברים על סתימות ביוב צריך לדעת כי ברוב המקרים ישנו צורך להזמין אינסטלטור. ככל שהסתימה תהיה יותר קשה, כך יהיה יותר מסובך לשחרר אותה. לעיתים ישנו צורך להשתמש בציוד מתקדם על מנת להתמודד עם הסתימה באופן יעיל. אך כמובן שבמקרה של סתימה קלה תוכלו לשחרר אותה בעצמכם. 

חומר לפתיחת סתימות בביוב יכול להיות אפקטיבי להתמודדות עם סתימות שתפסו אתכם לא מוכנים. יש גם כל מיני מכשירים שונים שיכולים לעזור לכם לשחרר את הסתימות שמטרידות אתכם. עם זאת ישנה חובה להיות מאוד זהירים בעת שחרור הסתימה באופן עצמאי על מנת שלא תסבו נזק רב.

אך מה קורה כאשר לא תצליחו לשחרר את הסתימה לבד? פתיחת סתימות ביוב שורשים יכולה להיות מורכבת ממה שאתם מדמיינים לעצמכם. אם הניסיונות שלכם לא הצליחו יהיה עליכם להזמין אינסטלטור מיומן. האינסטלטור מבצע פתיחת סתימות באמבטיה, בכיור, במטבח וכו' בקביעות, ולכן הוא ידע כיצד לנהוג בצורה חכמה. הוא יצליח לשחרר את הסתימה במהירות, ועל הדרך הוא יוודא שהיא לא תחזור על עצמה פעם נוספת.

פתיחת סתימה בביוב בחצר בעזרת אינסטלטור תאפשר לכם להמשיך בשגרת החיים הרגילה. האינסטלטור יעשה את העבודה שלו, בעוד אתם תמשיכו בדיוק בנקודה שבה הפסקתם. הכי חשוב שבסופו של יום המצב של הצנרת כולה יחזור להיות כפי שרציתם שהוא יהיה.

תוך כמה זמן ניתן לשחרר את הסתימה?

בין אם אתם ממהרים, ובין אם אתם רוצים להעריך בצורה טובה יותר את הזמן – ככל הנראה תשאלו את עצמכם כמה זמן לוקח לבצע פתיחת סתימות.

אז התשובה היא שלמען האמת אין תשובה, מכיוון שהטיפול בכל סתימה הוא שונה – וגם משך הזמן עשוי להשתנות בהתאם. אך ברוב המקרים, הטיפול בסתימות יכול להיות מאוד מהיר בטח אם מדובר על סתימות פשוטות יחסית.

מה שיכול לעכב את התהליך הוא מצב שבו אתם תחליטו לשחרר את הסתימה בעצמכם, ובמקרה כזה אתם עלולים לבזבז זמן יקר.

לא רק שתבזבזו זמן יקר, ישנו סיכוי מסוים כי תחמירו את המצב ולכן העבודה של האינסטלטור תהפוך להיות קשה יותר וארוכה יותר. כך שתחשבו פעמיים לפני שאתם מחליטים לקחת את המשוכות לידיים שלכם.

מדוע חשוב לשחרר סתימות ביוב במהירות?

קיימות מספר סיבות שאמורות לשכנע אתכם לבצע פתיחת סתימות ביוב במהירות. גם אם הסתימה לא מטרידה אתכם יתר על המידה יהיה עליכם לדאוג לשחרר אותה בהקדם.

הסיבה הראשית היא שברוב המקרים הסתימות משבשות את איכות החיים. לא תוכלו להשתמש בכיור ולא תוכלו להשתמש בשירותים כל עוד הסתימה נותרת בעינה. כך שלא משנה איך תסתכלו על זה יהיה לכם מאוד קשה להתעלם ממנה.

מעבר לכך סתימה בביוב עלולה להביא איתה לא מעט בעיות שונות שלא חשבתם עליהם. תזכרו כי סתימה לעיתים נגמרת בגלל בעיות אחרות שנמצאות לכם ממש מתחת לאף.

כך שאם לא תתמודדו עם הסתימה היום, תמצאו את עצמכם מתמודדים עם בעיות נוספות בהמשך. בשלב מסוים כבר לא תהיה לכם אפשרות להיות בשליטה ויכול להיות שתצטרכו לבצע החלפת צנרת ביוב.

איך בוחרים אינסטלטור לפתיחת סתימה בביוב?

 • אינסטלטור חייב להתמחות בשחרור סתימות ביוב. אותו איש מקצוע נדרש להגיע אליכם עם הציוד המתאים על מנת לשחרר את הסתימה באופן יסודי. אל תחששו לשאול את האינסטלטור שמגיע אליכם באיזה תחום הוא מתמחה ועם אילו כלים הוא יגיע אליכם.
 • הזמינות היא קריטית כאשר מדברים על פתיחת סתימה בביוב חיצוני או פנימי. הזמן שעובר לא פועל לטובתכם, בטח כאשר המצב יכול להחמיר בכל רגע נתון. אינסטלטור עד אלייך אמור להיות כזה שיגיע כבר באותו היום על מנת לטפל במה שצריך.
 • האחריות שאותה מספק האינסטלטור בסוף העבודה קריטית להמשך הדרך. הרי האחריות תאפשר לכם לדעת כי הסתימה בצנרת שוחררה בדיוק כמו שהיא צריכה להשתחרר. סתימה בביוב עלולה לחזור, מי שקיבל אחריות על העבודה ידע כי יש לו למי לפנות.

אינסטלטור מקצועי לשחרור כל סוגי הסתימות

מבעוד מועד אתם לא יכולים לדעת בצורה חד משמעית על איזה סוג של סתימה מדובר. מה שבטוח הוא שאתם צריכים לטפל בה במהירות, על מנת למנוע מהמצב להפוך להיות הרבה יותר חמור.

ברגע שתבחרו את האינסטלטור הנכון, אתם תוכלו להיות משוכנעים כי הוא יצליח להתמודד עם כל סוגי הסתימות – סתימות פשוטות או סתימות חמורות.

הסיבה לכך שאינסטלטור יצליח לבצע פתיחת סתימות מכל סוג היא הציוד המתקדם שאיתו הוא מגיע. מדובר על ציוד שאיתו יהיה ניתן לשחרר את כל סוגי הסתימות, ולעשות זאת בתוך זמן קצר.

אם בעבר היה נדמה לכם כי פתיחה של סתימה זה עניין מורכב, אם תבחרו את האנשים הנכונים יהיה מדובר על פרוצדורה מאוד פשוטה.

פתיחת סתימות – מדוע מוטב שלא לעשות זאת לבד?

כאשר אנו נגיד לכם כי מוטב שתזעיקו אינסטלטור שישחרר את הסתימה בצנרת, אתם עשויים להרים גבה ולטעון כי אתם מסוגלים לטפל בה בעצמכם. הטענה הזאת יכולה להיות נכונה כל עוד מדובר על סתימה פשוטה, אך מה קורה כאשר מדובר על סתימה מורכבת? אנו נציג בפניכם את כל הסיבות שלא אמורות להשאיר לכם מקום לספק.

 • בהחלט יכול להיות שתצליחו לשחרר את הסתימה באופן עצמאי עם הציוד שעומד לרשותכם, אך איך תוכלו לדעת שלא גרמתם נזק לצנרת? כאשר אתם פותחים את הסתימה בעצמכם, אתם עלולים לפגוע בצנרת ובמקרים חריגים יותר אפילו להרוס אותה לחלוטין.
 • פתיחת סתימות באופן עצמאי תיקח הרבה יותר זמן ממה שנדמה לכם, וכל זמן שבו הסתימה נותרת בעינה עלול להיות משמעותי. אינסטלטור מקצועי ישחרר את הסתימות תוך זמן קצר, מבלי שתצטרכו לקחת על עצמכם את הסיכון המשמעותי הזה.
 • אינסטלטור מנוסה ומיומן יצליח לשחרר את כל סוגי הסתימות, בעוד אתם תוכלו לשחרר אך ורק סתימות קלות. כך שאם אתם רוצים להיות בטוחים כי בקרוב מאוד הסתימה תשתחרר, הזעיקו באופן מיידי אינסטלטור מקצועי שיבצע את המשימה.
 • כאשר איש מקצוע מיומן מבצע את המשימה, הוא יוכל לשים את האצבע על הסיבה להיווצרות הסתימה. מנגד אם אתם תשחררו את הסתימה בעצמכם, לעולם לא תוכלו לדעת באופן חד משמעי מה היה הגורם המרכזי להיווצרות הסתימה.

כיצד ניתן למנוע סתימות במערכת הביוב?

נדגיש כי לא תמיד תהיה לכם אפשרות למנוע את סתימת הביוב הבאה. עם זאת תוכלו לעשות כמה פעולות מהצד שלכם כדי לנסות למנוע סתימות ביוב חמורות.

הדרך הכי טובה למנוע סתימות במערכת הביוב היא על ידי הימנעות מלזרוק פסולת באסלה או בכיור. כך לא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם סתימות חריגות.

אפשרות נוספת היא לדאוג לנקות את מערכת הביוב אחת לשנה על ידי איש מקצוע. אינסטלטור עד אלייך לא רק ישחרר את הסתימה, הוא ידאג שהסתימה הבאה פשוט לא תופיע. ברגע שמנקים ביסודיות את מערכת הביוב יהיה ניתן למנוע את הסתימה הבאה באופן כמעט וודאי.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו. אצלנו תוכלו למצוא אינסטלטורים מיומנים במגוון שירותי אינסטלציה במחירים נוחים שיגיעו עד אליכם לבית או לעסק: 072-3313132.

מאמרים בנושא
אינסטלטור לכל הארץ
phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ