עמוד הבית בלוג תקלות נפוצות במגדלי מגורים ומה כדאי לעשות?
תקלות נפוצות במגדלי מגורים ומה כדאי לעשות?
שתף
16 פבר 2022

אם אתם נמנים על הדיירים של מגדל מגורים, אתם נהנים מלא מעט יתרונות: מגדלים מהסוג הזה מזוהים עם איכות חיים גבוהה, ולא בכדי. אלא שלמגדל בעל מספר רב של קומות (אפילו עשרות קומות), ומספר רב יותר של דיירים, יש חוקים משלו.

התחזוקה של המבנה חייבת להתבצע על פי הספר, במיוחד אם לוקחים בחשבון את התקלות התדירות המאפיינות מגדלים מהסוג הזה והפוטנציאל שלהן לשבש את חיי הדיירים. החדשות הטובות הן שיש פתרון, והוא אפילו פשוט יותר ממה שאתם חושבים.

בעיות אינסטלציה וביוב

מערכות הביוב והאינסטלציה במגדלי מגורים נוטות להיות מסועפות, כאשר גם העובדה שנעשה בהן שימוש תדיר על ידי מספר רב של משפחות הופכת את התמונה למורכבת. התוצאה היא שתקלות דוגמת סתימה בבניין או תיקון פיצוץ בצנרת הן בהחלט שכיחות, ובכוחן להקשות מאוד על הדיירים.

הפתרון הוא תחזוקה שוטפת של המערכות, במידת הצורך ובאופן תקופתי, על ידי בעלי מקצוע מנוסים. בנוסף חשוב לתת דגשים לדיירים לגבי שימוש נכון בהן, אפילו הנחיות בסיסיות דוגמת לא להשליך לאסלה מגבונים או לפתוח סתימות לפני שהן מצטברות לממדי ענק.

תקלות במעלית

תקלה במעלית היא צרה צרורה במגדל מגורים עם מספר רב של קומות, במיוחד אם לוקחים בחשבון את המשפחות המתגוררות בקומות הגבוהות או לחלופין אלו שמתקשות לעלות ולרדת במדרגות: אנשים מבוגרים, משפחות עם תינוקות וכן הלאה. בנוסף, לפי חוק מרפי, התקלות עלולות לתקוף את הבניין בדיוק ברגעים הכי לא מתאימים.

כדי להשאיר תרחישים מהסוג הזה על הנייר, מומלץ לבחור מראש בחברת מעליות אמינה ומנוסה בתחומה, שמנוסה במתן שירות עבור מעליות במגדלי מגורים. יש להקפיד על ביצוע הביקורות התקופתיות של המעלית (אחת לשנה לפחות), ובכל מקרה לא לחרוג ממועד הבדיקה הבא כפי שהוא אמור להופיע על גבי לוח הכפתורים של המעלית.

ניקיון שוטף

סוגיית הניקיון אינה בהכרח תקלה, אלא אם לוקחים בחשבון מצב בו הניקיון במבנה פשוט יוצא משליטה – וזו בהחלט אפשרות סבירה על רקע מספר הדיירים הגבוה במגדל, שמגדיל את פוטנציאל הלכלוך. בנוסף, הניקיון הופך לאתגר על רקע החלל המשותף הרחב במבנה, לרבות עשרות גרמי המדרגות.

מעבר לעובדה שדיירי מגדל מגורים צריכים לעשות את כל המאמצים כדי לשמור על הניקיון מכל משמר, חשוב להעסיק חברת ניקיון ולהקפיד על ניקיון תדיר של המבנה: פעמיים-שלוש בשבוע לפחות.

יש חברות שעובדות בשבילכם

הסוגיות שהוזכרו כאן הן רק חלק מהאתגרים שמעמיד מגדל מגורים משותף, עם כל היתרונות שלו. אין ספק ששימוש בשירותיה של חברת ניהול ואחזקה היא הצעד הנכון, שיקל על החיים של הדיירים ויבטיח שתחזוקת הבניין תיעשה על הצד הטוב ביותר. 

חברות אלה מציעות סל רחב של שירותים, בהתאמה אישית למאפייני ולצרכי הבניין, והן תורמות רבות לשקט הנפשי של הדיירים.

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ