עמוד הבית בלוג זיהיתם שיש נזילה בבית? כל מה שאתם צריכים לדעת
זיהיתם שיש נזילה בבית? כל מה שאתם צריכים לדעת
שתף
23 ינו 2022

אחת הבעיות השכיחות במבנים ישנים ואפילו חדשים, הן מבני מגורים והן מבני עסקים, היא נזילה מהצנרת מדובר בבעיה שכיחה אשר יכולה להשפיע באופן מהותי על המבנה עצמו וכן על שגרת החיים של המשתמשים בו. לכן חשוב מאוד לאתר את הנזילה בהקדם ולטפל בה בצורה נכונה.

בשביל להבין איך מטפלים בנזילה במבנה ומי אמור לטפל בה, צריך תחילה להבין מה זה בכלל נזילה, איך היא נוצרת ומדוע היא משפיעה על המבנה כולו וכאמור גם על שגרת חיים של הדיירים וכן איכות חייהם. אם נבין מה זו נזילה בצנרת, יהיה לנו קל יותר להבין מה בדיוק גורם מקצועי שמתמחה בתחום של איתור נזילות אמור לעשות בשביל לטפל בבעיה.

מה זו נזילה בצנרת, כיצד היא נוצרת ומי אמור לטפל בה

במצב רגיל, כפי שאנחנו יודעים, מים בצנרת זורמים ישירות דרך הצנרות השונות שבתוך הקירות. המים יזרמו מהצנרת החיצונית אל הברז, משם בחזרה אל הצנרת. זה כמובן תלוי באופי השימוש שנבצע בצנרת ובאיזה חלק שלה אנחנו משתמשים. זה מצב אידיאלי, תקין וסדיר של עבודת צנרת במבנה ביתי או אחר.

נזילה בצנרת נגרמת כאשר יש חור, שבר או תקלה אחרת אשר גורמת למים לצאת מתוך הצנרת החוצה, קרי לקירות המבנה או לרצפה (תלוי איפה הצינורות עוברים). במקרה כזה, המים לא יזרמו חלק החוצה אלא יצאו דרך החור או השבר ונוכל לראות כתמים של רטיבות על הקירות. עם הזמן, ככל שהבעיה תחמיר אז הקיר יתרכך וייהרס.

על מנת לבצע תיקון, יש צורך להזמין כאמור איש מקצוע שמתמחה בתחום של איתור נזילות. הוא יבחן את המצב היטב, ויחליט כיצד לטפל בבעיה בצורה כזו שתאפשר לנו להמשיך ולהשתמש במבנה בצורה רגילה. צריך לומר, ככל שאנחנו נזמין אותו מהר יותר, כך סביר להניח שיהיה ניתן לטפל בבעיה בהקדם ובצורה נכונה.

איך מאתרים נזילה בבית?

ברגע שאנחנו מבינים שיש בעיה עלינו להזמין מומחה בתחום של איתור נזילות. הוא יגיע אלינו עם הציוד הנדרש, מצלמות אינפרא אדום אשר מאפשרות לו לראות מה מתרחש בתוך הקיר של המבנה. בצורה כזו הוא יכול לזהות את מקור הבעיה, מבלי לפתוח את הקירות ומבלי לגרום נזק למבנה.

אחרי שהוא יאתר את מקור הבעיה, יכול להחליט איך וכיצד הוא מטפל בה. האם הוא עושה זאת דרך הקיר עצמו או מבחוץ, כלומר דרך הצנרת. יכול להיות שכך יהיה קל יותר לפתור את הבעיה. זאת כמובן בהנחה וזה אפשרי מבחינה מעשית.

במידה ויש צורך, הוא ישאב את המים שהצטברו בקירות ויחליף את מה שנדרש, בין היתר זה אומר שיהיה עליו גם להחליף פריטים שונים בצנרת עצמה, בשביל שיהיה ניתן להמשיך ולהשתמש בה בצורה חלקה.

 

ייעוץ בוואטסאפ