עמוד הבית בלוג איך לטפל בסתימה במערכת הביוב בבית פרטי?
איך לטפל בסתימה במערכת הביוב בבית פרטי?
שתף
20 פבר 2024

אחזקת בית פרטי דורשת המון אחריות, ויש משימות רבות שצריך לדאוג להן, אחת מהן היא טיפול בסתימה במערכת הביוב כשעולה הצורך. סתימה במערכת הביוב יכולה להיגרם מסיבות שונות – שימוש מופרז במגבונים, חפצים זרים, שומנים שנדבקו לדפנות ועוד. כאשר ישנה סתימה היא דורשת טיפול מידי, וכדי להתמודד עם הבעיה ביעילות, עליכם להיות מצוידים בידע ובכלים הנכונים.

עם זאת, כמה מוכנים שלא תהיו, יש מקרים שבהם תידרשו להתמודד עם הלא צפוי, ובמסגרת הטיפול בסתימה, למצוא את עצמכם במפגש עם אורחים לא רצויים.

התמודדות עם סתימות ביוב

כאשר מתמודדים עם סתימות במערכת הביוב, הצעד הראשון יהיה להעריך את חומרת המצב. לעיתים ניתן לפתוח סתימות בביוב בקלות ובאופן עצמאי על ידי פומפה או חומרים ממסים שניתן לשפוך לביוב במטרה ואז תוכלו להסתדר בכוחות עצמכם. אך עם הבעיה לא נפתרת, או לחלופין, חוזרת על עצמה שוב ושוב, זה הזמן לפנות לעזרה מקצועית. אינסטלטור מורשה המצויד בידע וכלים מיוחדים, יכול לזהות את מקור הסתימה וליישם פתרונות יעילים, כך שהסתימה תפתח אחת ולתמיד.

האם יכול להיות מקור נוסף לבעיה?

לעיתים מקור הבעיה יגיע מתוך הבית והסתימה תגרם בגלל מגבונים או שומנים, ולעיתים הבעיה תגרם מבחוץ, על ידי מזיקים שחיים במערכת הביוב הביתית. במקרים מסוימים סתימה בביוב יכולה להגרם על ידי קינים של מכרסמים או פסולת שלהם שנסחפת לצנרת הביוב. יכול להיות שנתקעה חולדה בצינור, מה שחוסם את המעבר של המים והפסולת וגורם לסתימה. זו בדיוק הסיבה להזמין אנשי מקצוע מומחים. אם הסתימה נגרמת בשל מכרסמים, אפשר גם להזמין לוכד עכברים מורשה כדי שיבדוק את הבית ויראה שאין סימן לעכברים או מכרסמים באופן כללי.

איך יודעים אם יש חולדה בצנרת?

אחד הסימנים שיכולים להצביע על כך שיש מכרסמים בצנרת הוא רעש. אם אתם שומעים כל מיני חריקות שמגיעות מהצנרת הביתית ואתם שמים לב שלחץ המים נמוך מהרגיל, כדאי לבדוק את הנושא, יכול להיות שיש מכרסמים בצנרת וללא טיפול מתאים, המכרסמים עשויים לפגוע בצנרת, לעקם את הצינורות ולעשות כל מיני בעיות שיפגעו באורח החיים השגרתי שלכם.
יש לציין שכאשר מדובר במכרסמים בביוב, חשוב לפעול במהרה ולהזמין לוכד עכברים. כנגזר משמם, מכרסמים יכולים ממש לכרסם את הצנרת ולגרום לבעיות חמורות כמו נזילות והצפות, כך שזו לא רק סתימה בביוב שתצטרכו לדאוג ממנה, אלא גם בעיות נוספות וחמורות לא פחות.

בואו נסכם

בעלות על בית פרטי יכולה להביא עמה אתגרים לא צפויים כמו סתימות ביוב. סתימות יכולות להיגרם מנסיבות רגילות או מנסיבות מפתיעות כמו מכרסמים בצנרת. לכאן או לכאן, שירותים של אנשי מקצוע מומחים (לדוגמא אינסטלטור מקצועי) יעזרו לכם לפתור בעיות בקלות, והעיקר – לפתוח את הסתימה ולחזור לשגרת החיים הרגילה שלכם במהירות!

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ