עמוד הבית בלוג גיליתם סתימה בצנרת? אלו הדברים שצריך לעשות
גיליתם סתימה בצנרת? אלו הדברים שצריך לעשות
שתף
20 פבר 2021

נקודת הביוב בבית מזמן שכבר לא פוסחת על עניין הניקיון האישי הן בפן הפרטי והן בפן הציבורי. כיום אנשים מבינים את המאפיין הברור ואת הדרישה וכך במידה ויש בעיה מבינים גם את מקורה. 

אז מאיפה הצנרת שלכם מתחילה? בין אם זה כיור, מקלחת או אפילו אסלות חלק מהדברים נותנים בידי בתים פרטיים וחלק קשורים בבתים משותפים. במצבים של שטחים ציבוריים האחריות תחול על העירייה וכד'. 

סתימות יכולות לקרות בכל מקום אבל המשותף הוא כי אף דייר לא רוצה שזה יפקוד אותו ובאותה נשימה לא תמיד מוכן לתרחיש הלא נעים. אז איך באמת ניתן לספק "עזרה ראשונה" עד שיגיע נותן שירות להמשיך מאיפה שהפסקתם? אם גם לכם זה קרה או שקיים חשש סביר כי משהו לא תקין הנה כמה רעיונות להתמודדות עצמאית שלכם עם סתימות הביוב.

פתיחת סתימה בצנרת המטבח- כך תעשו את זה נכון 

פתיחת סתימה בצנרת המטבח תדרוש מכם קודם כל לנסות ולהזרים מים חמים לכיור, אחר כך לקחת פומפה, כן פומפה רגילה ולהתחיל לפמפם. תוך כדי יש לשים לב לפתח הניקוז העליון ולסתום אותו לפני שאתם מתחילים בפעולה זו. 

במידה ולא הצלחתם לפתור את הבעיה יידרש מכם לשפוך חומר ייעודי לפתיחת סתימות  ישירות אל הפתח הנדרש ולאחר מכן להמתין קצת ואז שוב לקחת את הפומפה ולפמפם את המקום. 

חשוב לציין כי גם אם אתם בוחרים לעשות זאת לבד יש להתרחק ולו במעט היות ומדברים על חומרים מסוכנים העלולים לפגוע בעור הפנים, הידיים והעיניים. לכן כשאתם מבצעים את הפעולה הצטיידו גם בכפפות מתאימות. 

רוצים לעלות עוד שלב? לא נרתעים מנגישות עם הסיפון עצמו? פרקו אותו, נקו אותו ביסודיות ואולי תגלו שזה מקור הבעיה והיא פחות מסובכת מכפי שחשבתם.  

כיצד מתמודדים עם סתימה באמבטיה או בשירותים? 

בעיות שמקורן באמבטיה או בשירותים הן זהות לכל תהליך אחר של פתיחת סתימה וגם במצב הזה יש לפמפם באמצעות הפומפה. אם זה לא עוזר יש לעבור לשלב ב' והוא מעורבות של חומר משחרר סתימות או לנקות את הסיפון. 

במצב של סתימה במקלחון אין אפשרות להגיע לסיפון ואין חור ניקוז, לעומת זאת באמבטיה קשה לסתום את החור ביעילות אבל גם כאן ייעשה שימוש עם פומפה. במצב הנ"ל יטופל האזור עם חומרים ייחודיים או העברת קפיץ מיוחד שיודע ויכול לסייע לפתיחת הסתימה בחור הניקוז. 

בסיכומו של דבר סתימות יכולות להיות פשוטות או מורכבות יותר, הכול עניין של בדיקה מקדימה ואם עשיתם כל מה שצריך ועדיין הסתימה מסרבת לעזוב ייתכן ואתם צריכים לעבור לשלב הבא. צריכים אינסטלטור לפתירת הבעיה לאלתר? הגיע הזמן להרים את הכפפה ולהתקשר עוד היום אל אינסטלטור במטרה להשיג מענה קצר ויעיל. 

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ