עמוד הבית בלוג איך מטפלים בסתימה בשירותים?
איך מטפלים בסתימה בשירותים?
שתף
14 פבר 2022

מי מאיתנו לא סבל אי פעם מסתימה בשירותים מעת לעת? תקלה זו הינה שכיחה ונפוצה, ובעיקר לא נעימה במיוחד, בקרב עולם האינסטלציה. על אף שבעיה זו ידועה כדחופה, בטרם הזמנת איש מקצוע לפתיחת סתימות, ישנם כמה שלבים שעליכם לעשות בכדי לנסות לפתור תקלה זו בעצמכם.

פינוי חלל העבודה

לפני שאתם מבצעים כל פעולה שהיא, עליכם לפנות את כל החפצים מסביב למקור הסתימה. שלב זה הינו חשוב והכרחי, וזאת בשל חשש לדליפת מים שיצאו מהאסלה, אשר עלולים ללכלך את כל מה שנמצא סביב. מומלץ אף לפזר סחבות יבשות מסביב, וזאת בכדי לשמור על אזור העבודה יבש לאורך כל התהליך. 

הכנה לעבודה

לאחר פינוי כלל החפצים מסביבת העבודה, מומלץ ללבוש בגדים נוחים ופחות חשובים, אשר עשויים להתלכלך בעקבות פתיחת הסתימה. בנוסף, תמיד עדיף להשתמש לכל אורך העבודה בכפפות גומי. פתיחת סתימות עשויה להיות רוויה בחיידקים, ועל כן לצורך שמירה על הניקיון יש לעבוד עם כפפות.

פתיחת סתימה באמצעות פומפה

הדרך הפשוטה ביותר, וכנראה הזמינה כמעט בכל בית היא שימוש בפומפה. פומפה הינו כלי שאיבה, אשר אותו נצמיד למקור הסתימה ונבצע פמפום עד שחרור החומרים שגרמו לסתימה. כמובן שיש לרוקן קודם את האסלה, עד לגובה הרצוי לביצוע הפעולה. ניתן להוסיף למקור הסתימה סבון כלים ומים חמים, וזאת בכדי שהפעולה תתבצע בקלות יתרה. 

שימוש בחוטר

דרך נוספת לפתיחת סתימות הינה באמצעות שימוש בחוטר. חוטר הינו מכשיר ארוך, אשר מיועד לצורך שחרור סתימות שונות. אך לא תמיד בכל בית יש חוטר, ועל כן חלופה טובה לכך הינה צינור פלסטיק. יתרון בשימוש צינור שכזה, הוא היכולת שלו להגיע לכל מקום בצנרת האסלה. כתוצאה מכך, הוא עשוי לסייע בפתרון התקלה בקלות וביעילות. 

חומרים כימיים

במידה והפעולות הקודמות לא סייעו לפתיחת הסתימה, ישנה האפשרות לשימוש בחומרים כימיים. בביצוע פעולה זו, אנו מנסים להמיס את החומר שגרם לסתימה וכתוצאה מכך לשחרר אותה. כדאי בטרם שימוש בחומר האמור, לקרוא את הוראות היצרן. כמובן ששיטה זו דורשת רכישת החומרים מראש, ועל כן היא לא תמיד זמינה לרובנו. למרות האמור, שיטה זו יעילה ביותר, ועשויה לסייע בפתיחת סתימות נוספות ברחבי הבית. 

מה עושים אם הסתימה טרם שוחררה?

במקרים מסוימים התקלה חמורה מחשבנו, ועל כן במידה וכל האמור לא סייע, יש להזמין שירותי אינסטלציה. כל זאת מכיוון שמדובר בסתימה עמוקה יותר, ובכדי לטפל בה יש צורך בציוד מתאים ובבעל מקצוע מיומן שיאתר את מקור הבעיה. ייתכן כי, מקור הסתימה נמצא בכלל מחוץ לבית, ועל כן כלל הסובבים סובלים מאותה הבעיה. לאחר שהטיפול בתקלה מסתיים, יש להקפיד על מניעת החדרת גופים שאינם רצויים לתוך האסלה, וזאת בכדי למנוע סתימות בעתיד. 

 

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ