עמוד הבית בלוג פתיחת סתימות קשות: זוהי לא משימה אבודה מראש
פתיחת סתימות קשות: זוהי לא משימה אבודה מראש
שתף
11 אוק 2020

התמודדות עם סתימות היא התמודדות שכיחה, התמודדות שכל אחד מאיתנו יידרש לה בשלב כזה או אחר. יש אנשים שנאלצים להתמודד עם סתימות באופן קבוע, כך שעבורם זוהי כבר חלק משגרת החיים. אך ברוב המכריע של המקרים מדובר על סתימות קלות, כאלה שניתן לפתור אותן בקלות וללא התערבות של אינסטלטור. אך מה קורה כאשר מדובר על פתיחת סתימות קשות? כאן הסיפור כמובן יהיה שונה לחלוטין.

בעוד את הסתימות הקלות אתם תוכלו לפתור באופן עצמאי לרוב, שחרור של סתימה קשה תחייב מיומנות של אינסטלטור. אם אתם תתמודדו עם סתימה קשה בעצמכם, לא מן הנמנע כי תעשו יותר נזק מאשר תועלת – כך שאתם צריכים לקחת את זה לתשומת הלב שלכם.

מהן הסיבות השכיחות ביותר להיווצרות סתימות קשות?

עוד לפני שנדבר על פתיחת סתימות קשות, מוטב כי קודם כל תנסו להבין מהן הסיבות השכיחות ביותר אשר מביאות להיווצרותן. ברוב המקרים חדירה של אלמנטים שונים אל תוך מערכת הניקוז, הם אלה שיוצרים ברוב המקרים סתימות קשות – סתימות שלא ניתן לשחרר אותן בקלות. כך שאם ננתח את הסיטואציה בצורה יבשה, הגורם האנושי הוא זה שיוצר את הסתימות הללו.

ברגע שתפעלו בצורה זהירה יותר, ניתן יהיה לצמצם עד למינימום האפשרי את היווצרותן של סתימות קשות. כמובן שלא תמיד זה יהיה בידיים שלכם, אך ברגע שתדאגו שלא לשפוך או להכניס אלמנטים שונים שעשויים לסתום את מערכת הניקוז – שכיחות הסתימות הקשות תהיה הרבה יותר נמוכה.

האם ניתן לשחרר סתימות קשות ללא אינסטלטור?

ברוב המכריע של המקרים, פתיחת סתימות קשות תוכל להיות מיושמת רק על ידי אינסטלטור מקצועי שיגיע עם הציוד הנדרש. אך כמובן שיש מקרים חריגים שיוצאים מן הכלל, ובהם ניתן יהיה לשחרר סתימות קשות גם ללא מעורבותו של אינסטלטור – אך הסיכון יהיה גדול מאוד, ולא תמיד תרצו לקחת אותו על אחריותך.

אם עומדים לרשותכם הכלים הדרושים לצורך שחרור סתימות קשות, תוכלו להשתמש בהם – אולי תצליחו לשחרר את הסתימה ללא אינסטלטור. אך ברגע שאתם רואים שאתם נאלצים להילחם עם הסתימה, מוטב כי תפקידו את המשימה בידיים מקצועיות – ידיים שככל הנראה ידעו בדיוק איך לשחרר את הסתימה אפילו אם מדובר על סתימה מאוד מורכבת.

איך ניתן להבדיל בין סתימה קשה לסתימה פשוטה?

לצערנו קשה מאוד להבדיל מראש בין סתימה פשוטה לבין סתימה קשה, ורק לאחר שמנסים לשחרר את הסתימה ניתן יהיה לדעת באיזה סוג של סתימה מדובר. אך פתיחת סתימות קשות מתאפיינת בעיקר במצב שבו מדובר על סתימות שחוזרות על עצמן, הן אלה המוגדרות בתור סתימות קשות.

כך שההבדל העיקרי בין סתימה פשוטה לסתימה קשה היא בתדירות שהיא חוזרת על עצמה. ברגע שהסתימה נעלמת אחרי פעם אחת, מדובר על סתימה פשוטה. אך ברגע שמדובר על סתימה טורדנית שחוזרת על עצמה שוב ושוב, אז כאמור מדובר על סתימה קשה. בכדי שיהיה ניתן לפתור אותה פעם אחת ולתמיד, חובה להזעיק אינסטלטור מקצועי עם הניסיון הנדרש.

האם לוקח הרבה זמן לשחרר סתימות קשות?

פחות אמור לעניין אתכם כמה זמן לוקח לשחרר את הסתימה, הדבר העיקרי שאמור לעניין אתכם הוא שהסתימה לא תחזור על עצמה שוב בעתיד. אך פתיחת סתימות קשות באופן עצמאי בהחלט יכולה לקחת זמן רב, מה שגם לא בטוח שבסופו של יום תצליחו לשחרר את הסתימה כמו שצריך. כך שאם אתם מנסים לשחרר את הסתימה בעצמכם, אל תצפו כי ייקח לכם מעט זמן.

אך כאשר אתם פונים לאינסטלטור לצורך ביצוע המשימה, ברוב המקרים הוא יצליח לשחרר את הסתימה תוך זמן קצר. זה לא באמת משנה אם מדובר על סתימה קשה בשירותים, בכיור או באמבטיה, האינסטלטור מגיע עם הציוד הנדרש לצורך פתיחת הסתימות במהירות – ומבלי להשאיר נזק אחריו.

היכן בדרך קל נוצרות סתימות קשות?

אין מקום ספציפי שבו לרוב נוצרות סתימות קשות, וניתן למצוא אותן כמעט בכל מקום שבו יש פתח ניקוז. זה יכול להיות במקלחת או בשירותים ואפילו בכיור במטבח או בכל מקום אחר בבית. כך שאם חשבתם עד כה כי סתימות קשות נוצרות במקומות ספציפיים, הגיע הזמן כי תבינו שלא כך הם פני הדברים. מהסיבה הזאת תמיד צריך להיזהר כאשר נכנסים אלמנטים שונים אל תוך מערכת הניקוז.

לכם לדוגמה יהיה מאוד קשה לבצע פתיחת סתימות קשות בפתחי ניקוז קטנים וצרים, זוהי הסיבה שבמקרה כזה יהיה מוטב להזעיק ישר איש מקצוע שיבצע את המשימה. עד כה יצא לנו להיתקל בסתימות קשות בכל פתחי הניקוז השונים, סתימות קשות שאילולא ההתערבות המקצועית שלנו – ככל הנראה היו חוזרות על עצמן שוב ושוב. 

הזמינו באופן מידיי אינסטלטור לפתיחת סתימות קשות!

הכי חשוב שלא להתמהמה כאשר מדובר על פתיחה של סתימות קשות, כי ככל שמתמהמהים יותר כך הסתימה יכולה להפוך להיות קשה יותר.  בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי הסתימה לא תחזור על עצמה בעתיד, מוטב כי תזעיקו אינסטלטור מקצועי שיבצע אותה. עבודה לא מקצועית עשויה לא להעלים את הסתימה, ועוד יותר חמור היא עשויה להביא לנזק חמור יותר.

נמאס לכם להתמודד שוב ושוב עם אותה סתימה? כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות אלינו, ובתוך זמן קצר יהיה אצלכם אינסטלטור מקצועי שישחרר את הסתימה. מבלי שתשימו לב, האינסטלטור יעלים את הסתימה הטורדנית ויאפשר לכם להחזיר את החיים בחזרה למסלולם. התקשרו אלינו עוד היום, בכדי שתוכלו לדעת כי הסתימה שאיתה אתם נאלצים להתמודד ברגעים אלה – לא תופיע שוב בעתיד הנראה לעין.

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ