עמוד הבית בלוג הסתימה הנפוצה ביותר בבתים בישראל – איך מטפלים בה?
הסתימה הנפוצה ביותר בבתים בישראל – איך מטפלים בה?
שתף
11 יול 2021

צנרת המים והביוב שלנו פועלת 24/7. לרוב מדובר במערכות יעילות ואמינות, אולם קורה אחת לתקופה שישנה סתימה או בעיית ניקוז במערכת הביוב. אלו תקלות שכיחות וכמעט תמיד הטיפול בהן פשוט ויעיל לאורך זמן. למים יש כוח משל עצמם ואם לא מספקים להם ניתוב וניקוז יעילים, הם עלולים לגרום לנזקים כבדים והצפות. מרבית הסתימות בצנרת מתחילות בניקוז איטי יותר עקב חסימה חלקית של צנרת הביוב. חשוב מאוד לאתר את התקלה כבר בשלב זה  וליצור קשר עם בעל מקצוע מנוסה בתחום, כדי לתקן אותה כשהיא עדין קטנה ובתחילתה. 

טיפול מונע לנזקי סתימות במערכת הניקוז 

טיפול מונע והקפדה על כללים מסוימים יעזור לכם לשמור את צנרת הביוב שלכם ללא נזקים וסתימות לאורך שנים ארוכות. מוצרים וחומרים בשימוש יום יומי, כמו ניירות, מוצרי היגיינה, סוגי שמנים ושיער הם ללא ספק הגורמים העיקריים שיוצרים סתימות בצנרת. הקפדה שלא לזרוק אותם אל מערכת הניקוז, תביא לירידה משמעותית בסתימות ונזקים ולירידה בצורך לבצע הליך של פתיחת סתימה באמבטיה, בכיורים ובשירותים. ישנן תקלות שאינן בשליטתנו, כמו נזקים כתוצאה מבלאי והתיישנות או שורשי עצים שחודרים אל המערכת, אך את האחרות אנו יכולים למנוע. 

מחירי תיקונים והחלפה של צנרת לאחר פיצוץ מתחילים בכמה מאות שקלים ויכולים להגיע אף לאלפי שקלים. המחיר תלוי במידה רבה במיקום הפיצוץ ובעלות ההחלפה של הצנרת. הדרך הטובה ביותר להגן על צנרת המים והביוב שלכם מפני סתימות ונזילות היא באמצעות טיפול מונע. מערכות ניקוז ביוב ומים בבית מזכירות מאוד עץ ​​וענפיו. יש קו ראשי שלרוב הוא בקוטר הגדול ביותר, וקווי משנה שיוצאים ומתפצלים ממנו, והם בדרך כלל מעט קטנים יותר. בעוד שהאסלה היא ככל הנראה המקום הנפוץ ביותר למקור בסתימות, הסתימות יכולות להתחיל ולשבש את התפקוד בכל מקום במערכת הניקוז. 

בעיות אינסטלציה שונות – לטפל בזמן ולטפל נכון

כמעט כל אינסטלטור ברמת השרון והסביבה, נתקל ודאי בתקלות שהצריכו פתיחת סתימה בשירותים או פתיחת סתימה באמבטיה. עבודות אלו הן למקצוענים בתחום בלבד, שכן תיקון לקוי יכול לגרום לנזקי משנה רבים ובראשם נזילות, הצפות ומפגעים תברואתיים. 

תיקונים קלים כמו פתיחת סתימה באמבטיה או בכיור, נחשבים לטיפולים סטנדרטיים שאינם יקרים יחסית, ואילו כאשר התקלה מטופלת בשלב מאוחר יותר או לא כנדרש, היא הופכת למשמעותית יותר ויתכן והיא תגרור בעקבותיה הוצאות כספיות גבוהות והשלכות לנזק משני למבנה ולרכוש כתוצאה מחדירת מים בלתי רצויה או הצפה. אם אתם מחפשים אינסטלטור ברמת גן או אינסטלטור בתל אביב והסביבה, באתר אינסטלטורים תמצאו אנשי מקצוע עם ניסיון ומוניטין בתחום. סתימה שאינה מטופלת בזמן וכנדרש, עלולה לגרום לעומס על צנרת הניקוז מה שעלול להוביל לפיצוץ צנרת המים, ובהמשך תיקון פיצוץ בצנרת שהוא מורכב יותר ויקר יותר.

 

ייעוץ בוואטסאפ