עמוד הבית בלוג מה הם הגורמים לנזילה בשירותים?
מה הם הגורמים לנזילה בשירותים?
שתף
14 פבר 2022

נזילת מים מהשירותים עשויה להיות תקלה מאוד לא נעימה, אשר עלולה לגרום לבעיות רטיבות. בחלק מהמקרים, חוויה זו אף עלולה לעלות לכם בחשבון מים מנופח, ועל כן יש לטפל בתקלה זו בדחיפות. באמצעות מאמר זה תוכלו לאתר את מקור הבעיה בטרם הזמנת שירותי אינסטלציה, ואף לטפל בבעיה בעצמכם במידה וזה אפשרי.

תקלה במצוף

בעת נזילה בשירותים, אחד מהגורמים האפשריים לתקלה זו היא בעיה במצוף. ייתכן כי המצוף אשר ממוקם בחלק הפנימי של מיכל ההדחה תקול. תפקידו של מצוף זה, הוא לקבוע את גובה המים שנשארים בתוך הניאגרה. ברגע שישנה תקלה, הוא אינו עוצר לגמרי, ומאט את קצב זרימת המים. כתוצאה מכך, תהיה נזילה של מים. דרך לפתרון הבעיה, היא לחזק ולכוון את גובה המצוף באמצעות סיבוב בורג מתכוונן.

תקלה בגומיות אטם הניאגרה

מקור בעיה נוסף לנזילה בשירותים הינו תקלה בגומיות האטם. חלק נוסף שישנו בתוך מיכל ההדחה הינו מנגנון ההדחה. בתחתית מיכל ההדחה קיימת גומייה, אשר תפקידה לאטום כראוי את המיכל. בדרך כלל,  גומייה זו נשחקת עם השימוש, ועל כן ברגע שהיא מסיימת את תפקידה, תתקיים הנזילה המדוברת. על כן, יש להחליפה כל כמה שנים.

הצטברות אבנית במיכל ההדחה

לעיתים רבות, נזילה בשירותים נגרמת כתוצאה מאבנית אשר מצטברת זמן רב על מנגנון ההדחה, ומונעת ממנו לבצע את הפעולה הנדרשת של הדחת המים כמו שצריך. פתרון לכך, הוא שימוש בחומרים נוגדי אבנית. חומרים אלו יושרו בתוך מנגנון ההדחה ויסייעו לניקיון האבנית. 

אבנית בחריצי האסלה

מקום נוסף להצטברות אבנית בחלקי השירותים, הינו חרירי האסלה. חרירי האסלה הם חורים קטנים שנמצאים בדפנות האסלה, ואחראים על העברה ראויה של מים. ברגע שמצטברת שם אבנית, ישנה חסימה של מים אל תוך האסלה. פתרון מיידי לכך הוא ניקיון יסודי, אשר יסיר את האבנית באמצעות חומרים מיוחדים. חשוב לדעת שזה לא יפתור את הבעיה לטווח הרחוק, ועל כן מומלץ לחשוב על החלפת אסלה חדשה. 

בריחת אוויר מלחצן הדחה

לחצן ההדחה מופעל באמצעות בוכנה של לחץ אוויר. ישנם מקרים בהם קיימת בריחת אוויר מלחצן זה, וכתוצאה מכך לא יורדים מספיק מים באסלה וישנה נזילה בשירותים. טיפול ראוי לתקלה זו מצריך החלפת לחצן הדחה, ורצוי לוודא כי הבעיה באמת נפתרה באמצעות פעולה זו. 

נזילה חוזרת ונשנית

מה נעשה אם בכל זאת התקלה לא נפתרת? במידה ועל אף הטיפולים הנדרשים עדיין ישנה נזילה בשירותים, ייתכן כי מדובר בנזילה נוספת, או בטיפול לקוי בבעיה. במצב זה מומלץ להזמין בעל מקצוע, אשר יוכל לספק את השירות המתאים, ואף לספק אחריות לעבודתו. יש לציין כי תיקון בניאגרות סמויות דורש מיומנות גבוהה יותר, ועל כן כדאי להיות זהירים יותר. 

 

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ