עמוד הבית בלוג מהם הגורמים לסתימה באמבטיה?
מהם הגורמים לסתימה באמבטיה?
שתף
13 יונ 2021

זה צפוי לקרות גם אצלכם בשלב מסוים. ערב אחד אתם תיכנסו לאמבטיה, כבכל ערב, ותצאו ממנה כשאתם נקיים ומצוחצחים. מבט אחד באמבטיה, עם זאת, יביא לעליית מפלס הלחץ. אתם מגלים שהמים לא יורדים באמבטיה, או לכל הפחות יורדים בקצב איטי ומעורר דאגה. במילים אחרות, התגלתה אצלכם סתימה באמבטיה.

הפתרון המתבקש במצבים אלו הוא להזמין אינסטלטור באזור הפעילות שלכם, בין אם אינסטלטור ברמת גן, אינסטלטור ברמת השרון, אינסטלטור בתל אביב וכן הלאה, על מנת שיבצע פתיחת סתימה באמבטיה. אבל האם בכלל אפשר למנוע מהסתימות האלה להיווצר מלכתחילה?

שערות, סבון ומה שביניהם

התרחיש השכיח ביותר של היווצרות סתימה באמבטיה הוא גופים זרים המצטברים להם בצנרת וגורמים לחסימה פיזית של הנוזלים. שיערות – בין אם כאלה שנשרו מהקרקפת בעת סירוק, שאריות גילוח או שיערות שהגיעו לפתח הניקוז מכל סיבה אחרת – הן גורם סיכון מרכזי. לעיתים האשם הוא הסבון עצמו, במיוחד כאשר הוא נמצא במגע עם לכלוך מוצק, ולפעמים חול, אבק ושאר צרות.

במקרה הזה, ובדומה למקרה של סתימה בכיור, תהליך ההצטברות צפוי להיות הדרגתי: עוד לפני שהמים יישארו לכם באמבטיה או בכיור, צפויה תקופה בה הם יירדו בקצב איטי מהנהוג. מצב זה אמור להדליק אצלכם את נורות האזהרה, כשהשאיפה היא לטפל בבעיה בשלבים הראשונים שלה.

בלאי בתשתיות המבנה

זה לא מקרה שצנרת ישנה נוטה לסתימות יותר מאשר חדשה. ככל שהשנים חולפות הבלאי בצנרת מתגבר, ואחת ההשלכות העיקריות של כך היא הגדלת הסיכון לסתימות. שימו לב שצנרת ברזל נחשבת ליותר "מועדת לפורענות" מאשר צנרת פלסטיק, כך שהנטייה כיום במבנים חדשים היא להתקין צנרות פלסטיק.

התקנה מרושלת של הצנרת עלולה אף היא להגדיל את הסיכויים לסתימה. בתרחיש מקובל, בעל המקצוע שהיה אחראי על הכנת תשתית האינסטלציה חתך בצורה לא אחידה את קצה הצינור, כך שהוא נעשה מחוספס ובולט מעט בקצהו. מצב זה מגדיל את הסיכויים להיתפסות של שיער ואובייקטים אחרים בקצה הצינור. זוהי סיבה מצוינת לבדוק מבעוד מועד מיהם אנשי המקצוע שאתם מפקידים בידיהם את הכנת ותחזוקת התשתיות שלכם.

הפתרונות שמציעה אינסטלטור

אם למרות כל הזהירות שלכם הסתימה הופיעה, דעו לכם שממש לא מדובר כאן בסוף העולם. פתיחת סתימה באמבטיה, כמו גם פתיחת סתימה בשירותים, הן חלק מרכזי מאוד בסל השירותים של כל אינסטלטור המכבד את עצמו – לצד שירותים דוגמת תיקון פיצוץ בצנרת, איתור נזילות, הגברת לחץ מים וכן הלאה.

ברוב המקרים ניתן לפתור את הבעיה תוך פרק זמן קצר, של דקות בודדות בתרחיש החיובי, ובעלויות מינימליות.

אך במקרים רציניים יותר מומלץ להשתמש בשירותים של הזמנת ביובית. לשירות של הזמנת ביובית היכנסו לאתר https://biuvita.co.il/.

שימו לב שמאפייני השירות שהתקבל צפויים להשפיע על המחיר שלו, דוגמת מיקום התקלה, שעות מתן השירות (שירות בלילות ובסופי שבוע צפוי להיות יקר יותר), המוניטין של האינסטלטור אליו פניתם וכן הלאה.

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ