עמוד הבית בלוג איזה סוג של שירות כדאי להזמין בעת תקלות חוזרות במערכת הביוב
איזה סוג של שירות כדאי להזמין בעת תקלות חוזרות במערכת הביוב
שתף
19 אפר 2022

תקלות חוזרות במערכת הביוב גורמות למצבים ממש לא נעימים, שאי אפשר להתחמק מהם ברגע שמתחילות התקלות. לא משנה אם מדובר בבית או עסק, התשתית כוללת מערכת אינסטלציה שחייבים לתחזק באופן שוטף. תקלות כגון סתימות יכולות ליצור מגוון הפרעות לחיי היומיום, החל מריחות שמקשים לשמור על שגרה ועד הצפות וגרימת נזקי מים לרכוש. כמו כן, תקלות חוזרות יכולות להגדיל את הסיכון לתאונות ולפציעות בבית, כמו החלקות, נפילות ובעיות תברואה.

בנוסף, לא מדובר בתקלות שאפשר להזניח עד שיהיה זמן להתמודד איתן. הן רק הולכות ומחמירות עם הזמן ויגרמו לנזקים יותר ויותר משמעותיים. כמו כן, פעמים רבות לא מדובר על תקלות שניתן להתמודד איתן ללא עזרה מקצועית. כמו דחיית התיקון, גם ניסיון לתקן את התקלה לבד יכול לגרום להחמרת הנזקים ולהרחבת הפגיעה במערכת הביוב. כלומר, על מנת להימנע מגרימת נזק נוסף למערכת הביוב, לחפצים שבבית וכן לשגרת החיים, מומלץ להתמודד עם תקלות חוזרות במערכת הביוב על ידי הזמנת ביובית בהרצליה מומלצת עד הבית.

איזה סוגים של תקלות חוזרות יכולות להיגרם במערכת הביוב?

  • סתימות- יכולות להופיע באמבטיה/ מקלחת, בכיור או בצנרת הביוב.
  • לחץ מים גבוה או נמוך מידי.
  • פיצוץ צינור.
  • שירותי ביובית- שאיבת נוזלים, לכלוך, שמן או בוץ ממערכת הביוב.
  • הצפות.
  • נזילות בצנרת.

כלומר, ניתן לראות שיש סוגים רבים של תקלות שיכולות להיגרם במערכת הביוב. חלקן קשורות להתנהלות לא נכונה- כגון השלכת אשפה לביוב, חלקן קשורות למערכת עצמה- כגון תשתית ישנה שמתחילה להתפורר, וחלקן קשורות לגורמים חיצוניים- כגון צמחים שבטעות גדלים לתוך הצנרת, או מזג אוויר חורפי שגורם לעומס יתר. 

מה כולל שירות ביובית בהרצליה מומלצת עד הבית?

קודם כל צריך לאבחן את הבעיה באופן מקצועי. רק אחרי שמאתרים את המקור לבעיה ואת הגורם לה אפשר לדעת מה הדרך הטובה ביותר לתקן אותה. טעות באבחון הבעיה תוביל לתיקון שלא מותאם לתקלה, ובכך לתקלות חוזרות. 

אמצעים טכנולוגיים מתקדמים שכוללים מצלמות תרמיות וגלאים אקוסטיים יכולים לאתר נזילות בצנרת עוד לפני שהנזילה מתחילה לגרום לנזקים. בכך אפשר לחסוך הרבה זמן, כסף וכאב ראש על ידי בדיקה שגרתית. על ידי גילוי ואבחון נכון של התקלה בשלבים כמה שיותר מוקדמים, ייגרמו כמה שפחות נזקים והטיפול יהיה פשוט יותר. 

לכל סוג של תקלה יש את אופן הטיפול המתאים לה, בהתאם למורכבות, התיקון ייקח בין מספר דקות למספר שעות. 

לסיכום

תקלות חוזרות במערכת הביוב יכולות להיות כאב ראש לא קטן. על מנת להתמודד איתן בצורה הכי טובה ויעילה, ולצמצם את הנזקים עד כמה שאפשר, מומלץ להיעזר בשירותי אינסטלציה מקצועיים, בעזרתם ניתן יהיה להזמין שירותי ביובית בהרצליה מומלצת עד הבית ובסביבתה.

phone חייגו עכשיו וואצאפ פנייה לאינסטלטור וואטסאפ
ייעוץ בוואטסאפ